Ancor 260325 Lead Battery Terminal, Wing Nut, 5/16" & 3/8" Combo Pack
By Ancor
By Ancor
| Part # | 260325 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Shipping Wt | 0.9 lb |
$16.47 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
19 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
New Ancor 260325 Lead Battery Terminal, Wing Nut, 5/16" & 3/8" Combo Pack. Set of One Wing Nut Style Yellow Brass Nut for 5/16in (8mm) Negative Stud and One Lead Battery Terminal for 3/8 in (10mm) Positive Stud.
$16.47 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
19 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Ancor |
|---|---|
| Made In | China |
| Item Weight | 0.74 lb |
| Manufacturer | Ancor |
| Part # | 260325 |
| Product Type | Battery Terminal |
| Shipping Dims | 6" x 4" x 3" |
| Shipping Wt | 0.9 lb |
| Size | 2 Piece |
| UPC | 091887263251 |
| Warranty | 1 Year |











