$32.34 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
9 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
New Ancor 242130 Tinned Butt Connector #8, 25pc. Heavy duty butt connectors are made of tinned copper.
- UL 486A
$32.34 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
9 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Ancor |
|---|---|
| Made In | China |
| Item Weight | 0.34 lb |
| Manufacturer | Ancor |
| Material | Tinned Copper |
| Part # | 242130 |
| Product Type | Butt Connector |
| Shipping Dims | 6" x 4" x 3" |
| Shipping Wt | 0.5 lb |
| Size | 25 Piece |
| UPC | 091887240023 |
| Warranty | 1 Year |











