ZF Marine Transmission Cooler Kit 3312107001 for ZF 63A 68A 63 68 Hoses Bracket
By ZF
By ZF
| Part # | 3312107001 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Made In | United Kingdom |
| Shipping Wt | 6 lb |
$345.69 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
11 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
New ZF transmission cooler kit for ZF model 63, 63A, 68, and 68A transmissions (not for use with IV v-drive models). Includes the cooler, bracket, hoses, and hardware. Cooler has a 6" by 2" core and is made by Bowman. The rubber ends of the cooler will accept 1-1/4" metal tubes. The cooler lines are 14" long.
$345.69 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
11 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | ZF |
|---|---|
| Color | Unpainted |
| Made In | United Kingdom |
| Item Weight | 5.1 lb |
| Manufacturer | ZF |
| Model | 3312107001 |
| Part # | 3312107001 |
| Product Type | Transmission Cooler Kit |
| Replaces | 3312107001 |
| Shipping Dims | 16" x 6" x 3" |
| Shipping Wt | 6 lb |
| UPC | 443590471902 |
| Warranty | 1 Year |











