Sierra 18-5002 Marine Tune Up Kit GLM 72820 Johnson/Evinrude 172523
By Sierra
By Sierra
| Part # | 18-5002 |
|---|---|
| Warranty | Limited Lifetime |
| Made In | Taiwan |
| Shipping Wt | 0.3 lb |
$27.08 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
20+ in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
Sierra 18-5002 marine tune up kit.
Contents
Interchange
About Sierra
Sierra provides premium-quality aftermarket replacements for over 6,000 marine parts, tools, and components. Sierra products are engineered to meet or exceed OEM standards, and stand up in harsh marine environments. Every new Sierra part comes with a limited lifetime warranty that covers the useful life of the product against any defects in workmanship and materials.
Contents
- 18-5205 Condenser
- 18-5156 Contact Set
Interchange
- GLM: 72820
- Johnson/Evinrude/OMC: 0172523
About Sierra
Sierra provides premium-quality aftermarket replacements for over 6,000 marine parts, tools, and components. Sierra products are engineered to meet or exceed OEM standards, and stand up in harsh marine environments. Every new Sierra part comes with a limited lifetime warranty that covers the useful life of the product against any defects in workmanship and materials.
$27.08 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
20+ in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Sierra |
|---|---|
| Made In | Taiwan |
| Item Weight | 0.16 lb |
| Manufacturer | Sierra |
| Part # | 18-5002 |
| Product Type | Tune Up Kit |
| Shipping Dims | 6" x 4" x 3" |
| Shipping Wt | 0.3 lb |
| UPC | 030999256225 |
| Warranty | Limited Lifetime |











