SeaStar HO5090 Spacer Kit for BayStar SeaStar Hydraulic Steering Teleflex Marine
By SeaStar
By SeaStar
| Part # | HO5090 |
|---|---|
| Warranty | 2 Year |
| Made In | Canada |
| Shipping Wt | 0.4 lb |
$36.90 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
Out of stockNotify when in stock
Product Description
New Teleflex HO5090 spacer kit. Used in conjunction with the BayStar and SeaStar kits and required on some outboard applications. View the BayStar and SeaStar cylinder application guides in the product photos to see if your outboard requires it.
$36.90 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
Out of stockNotify when in stock
Product Specifics
| Brand | SeaStar |
|---|---|
| Made In | Canada |
| Item Weight | 0.2 lb |
| Manufacturer | Dometic |
| Part # | HO5090 |
| Product Type | Boat Steering Spacer Kit |
| Replaces | Teleflex HO5090 |
| Shipping Dims | 6" x 4" x 3" |
| Shipping Wt | 0.4 lb |
| UPC | 731957827753 |
| Warranty | 2 Year |











