Sierra 18-5887 Power Pack for Johnson/Evinrude Outboard Motors OMC 584985
By Sierra
By Sierra
| Part # | 18-5887 |
|---|---|
| Warranty | Limited Lifetime |
| Made In | United States |
| Shipping Wt | 3 lb |
Discontinued
Product Description
Sierra 18-5887 Power Pack for Johnson/Evinrude Outboard Motors. Replaces: OMC 584985.
About Sierra
Sierra provides premium-quality aftermarket replacements for over 6,000 marine parts, tools, and components. Sierra products are engineered to meet or exceed OEM standards, and stand up in harsh marine environments. Every new Sierra part comes with a limited lifetime warranty that covers the useful life of the product against any defects in workmanship and materials.
About Sierra
Sierra provides premium-quality aftermarket replacements for over 6,000 marine parts, tools, and components. Sierra products are engineered to meet or exceed OEM standards, and stand up in harsh marine environments. Every new Sierra part comes with a limited lifetime warranty that covers the useful life of the product against any defects in workmanship and materials.
Discontinued
Product Specifics
| Brand | Sierra |
|---|---|
| Made In | United States |
| Item Weight | 1.56 lb |
| Manufacturer | Sierra |
| Part # | 18-5887 |
| Product Type | Power Pack |
| Shipping Dims | 10" x 9" x 8" |
| Shipping Wt | 3 lb |
| UPC | 808282125509 |
| Warranty | Limited Lifetime |











