Sea-Dog 147811-1 Galvanized Steel 7/16" Screw-Pin Anchor Bow Shackle SeaDog
By Sea-Dog
By Sea-Dog
| Part # | 147811-1 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Shipping Wt | 0.6 lb |
$10.52 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
20+ in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
Sea-Dog Line 147811-1 Screw-pin anchor bow shackle. Made from hot dipped galvanized drop forged steel. Size 7/16".
$10.52 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
20+ in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Sea-Dog |
|---|---|
| Color | Silver |
| Made In | China |
| Item Weight | 0.38 lb |
| Manufacturer | Sea-Dog |
| Part # | 147811-1 |
| Product Type | Anchor Bow Shackle |
| Shipping Dims | 6" x 4" x 3" |
| Shipping Wt | 0.6 lb |
| Size | 7/16" |
| UPC | 035514147057 |
| Warranty | 1 Year |











