Mr. Heater Propane Grill Steak Saver Adapter 1 lb Dispoable Bottle F276171
By Mr. Heater
By Mr. Heater
| Part # | F276171 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Shipping Wt | 0.7 lb |
$34.39 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
12 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
New Mr. Heater propane grill steak saver adapter. Part number F276171. Allows you to use a disposable (throwaway) 1 lb propane bottle with a propane grill that normally connects to a bulk 20 lb propane bottle (see second product photo).
$34.39 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
12 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Mr. Heater |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Made In | China |
| Item Weight | 0.48 lb |
| Manufacturer | Mr. Heater |
| Model | F276171 |
| Part # | F276171 |
| Product Type | Adapter |
| Shipping Dims | 9" x 6" x 3" |
| Shipping Wt | 0.7 lb |
| UPC | 089301761711 |
| Warranty | 1 Year |











