Moeller 042216 Marine 29 & 31 Series Battery Box Tray
By Moeller
By Moeller
| Part # | 042216 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Made In | Taiwan |
| Shipping Wt | 4 lb |
$40.14 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
4 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
Moeller 042216 Marine 29 & 31 Series Battery Box Tray.
Details
Details
- Dimensions: 16.19 in. L x 7.50 in. W x 11.50 in. H
- Dimensions: 411 mm L x 191 mm W x 292 mm H
- Holds Batteries up to: 13.00 in. L x 7.43 in. W x 10.00 in. H
- Non-corrosive heavy duty plastic construction
- Self-locking security knobs
- Stainless steel hold-down rods
$40.14 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
4 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Moeller |
|---|---|
| Made In | Taiwan |
| Item Weight | 2.57 lb |
| Manufacturer | Dometic |
| Part # | 042216 |
| Product Type | Battery Tray |
| Shipping Dims | 18" x 10" x 10" |
| Shipping Wt | 4 lb |
| UPC | 739729422168 |
| Warranty | 1 Year |











