Guest 2603-B Marine Battery Maintainer/Charger 3A/12V, 1 Bank, 120V Input
By Guest
By Guest
| Part # | 2603-B |
|---|---|
| Warranty | 2 Year |
| Shipping Wt | 2 lb |
$136.22 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
1 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Description
Guest 2603-B battery maintainer 3A/12V, 1 bank, 120V input.
Specifications
Warning: Handling marine and automotive parts can expose you to chemicals that can cause cancer and reproductive harm. To minimize exposure, work in a well-ventilated area, wear gloves, and wash your hands. For more information see: www.P65Warnings.ca.gov/marine-vessel-parts
Specifications
- Total amps: 3A
- Outputs: 1
- Amps per out: 6
- Battery system: 12V
- Input voltage: 100-130V AC/60Hz
- Output voltage: 12V
- Input connection: 18" AC cord with standard plug
Warning: Handling marine and automotive parts can expose you to chemicals that can cause cancer and reproductive harm. To minimize exposure, work in a well-ventilated area, wear gloves, and wash your hands. For more information see: www.P65Warnings.ca.gov/marine-vessel-parts
$136.22 US
Free Shipping to the Lower 48 US States
(See all shipping options in cart)
1 in stock(See all shipping options in cart)


Pay in 4 interest-free payments with 

Product Specifics
| Brand | Guest |
|---|---|
| Made In | China |
| Item Weight | 1.36 lb |
| Manufacturer | Guest |
| Part # | 2603-B |
| Product Type | Battery Maintainer |
| Shipping Dims | 16" x 6" x 3" |
| Shipping Wt | 2 lb |
| UPC | 046904873999 |
| Warranty | 2 Year |











